Producent i tłocznia olejów roślinnych

Dobra tłocznia olejów roślinnych może poszczycić się produkcją jak najbardziej wydajną i ekologiczną. Spełnienie wysokich standardów i narzuconych norm europejskich powoduje, że uzyskiwane produkty są coraz wyższej jakości. Właściwie zbudowana i zaprojektowana tłocznia olejów roślinnych jest prawdziwym kluczem do sukcesu.

Może być oknem na świat w każdej prężnie rozwijającej się firmie. Jej dochodowość będzie stopniowo i systematycznie wzrastać, a zadowolonych i usatysfakcjonowanych klientów będzie przybywać. Należąca do firmy AP ENERGY tłocznia olejów roślinnych to przede wszystkim nowoczesna technologia i stosowanie innowacyjnych rozwiązań, opartych na wieloletnim doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze.

 • null

  NON HEKSAN

  Bez substancji chemicznych.

 • null

  Bez GMO

  Niemodyfikowane genetycznie surowce.

 • null

  Ceryfikat GMP+

  Certyfikat zapewniający bezpieczeństwo pasz.

 • null

  Produkt Polski

  Produkty z Polski i polskich surowców.

Tłocznia olejów roślinnych

Najwyższej jakości produkty z polskiej tłoczni.

Wykonywanie wysokiej jakości tłoczenia olejów roślinnych skutkuje coraz to lepszą marką powstających produktów. W całej technologii tłocznia olejów roślinnych wykorzystuje bardzo profesjonalne i efektywne prasy, z których można korzystać zestawiając je ze sobą w różnych konfiguracjach. Każdorazowo zostają one zoptymalizowane do potrzeb konkretnego zastosowania i zamówienia.

Nasze wszystkie maszyny charakteryzują się bardzo szerokim zakresem wydajności. Dzięki możliwościom modyfikacji oraz wielu sposobów łączenia maszyn, naszym klientom zapewniamy bogatą ofertę możliwości dostosowywania na bieżąco proponowanych przez nas rozwiązań do konkretnych, nieraz bardzo zindywidualizowanych wymagań i potrzeb w zakresie samego procesu tłoczenia.

Producent olejów roślinnych

Wydajna olejarnia AP Trans.

Nasza tłocznia olejów roślinnych uwzględnia różnice w strukturze i właściwościach poszczególnych grup nasion oleistych. W związku z istotnymi różnicami, mającymi wpływ na jakość procesu tłoczenia, w zakresie zawartości oleju w konkretnych roślinach i ziarnach, każdorazowo optymalizujemy i programujemy maszyny tłoczące. Uwzględniamy przy tym konkretne rodzaje nasion lub całe grupy nasion.

Nasza firma jako producent olejów roślinnnych dokonuje tłoczenia metodą na zimno lub na ciepło. Jest to ściśle zależne od tego, w jakich temperaturach przebiega tłoczenie. Sam proces tłoczenia może także przebiegać jednostopniowo lub dwustopniowo. Bierze się tu pod uwagę to, ilu stopniom tłoczenia podawane jest ziarno oleiste. Technologie dwustopniowe stosuje się, aby znacznie zwiększyć uzyskanie oleju. Dzieje się to głównie w przypadku ziaren oleistych z bardzo wysoką zawartością oleju (zawartość oleju wynosi tu ponad 30% – w przypadku słonecznika czy rzepaku oleistego). W przypadku soi stosuje się tłoczenie jednostopniowe (zawartość oleju wynosi tu około 20%).