Tłocznia olejów roślinnych

Tłocznia olejów roślinnych

Dobra tłocznia olejów roślinnych może poszczycić się produkcją jak najbardziej wydajną i ekologiczną. Spełnienie wysokich standardów i narzuconych norm europejskich powoduje, że uzyskiwane produkty są coraz wyższej jakości. Właściwie zbudowana i zaprojektowana tłocznia olejów roślinnych jest prawdziwym kluczem do sukcesu. Może być oknem na świat w każdej prężnie rozwijającej się firmie. Jej dochodowość będzie stopniowo i systematycznie wzrastać, a zadowolonych i usatysfakcjonowanych klientów będzie przybywać.

Należąca do firmy AP TRANS ENERGY tłocznia olejów roślinnych to przede wszystkim nowoczesna technologia i stosowanie innowacyjnych rozwiązań, opartych na wieloletnim doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze. Wykonywanie wysokiej jakości tłoczenia olejów roślinnych skutkuje coraz to lepszą marką powstających produktów. W całej technologii tłocznia olejów roślinnych wykorzystuje bardzo profesjonalne i efektywne prasy, z których można korzystać zestawiając je ze sobą w różnych konfiguracjach. Każdorazowo zostają one zoptymalizowane do potrzeb konkretnego zastosowania i zamówienia. Nasze wszystkie maszyny charakteryzują się bardzo szerokim zakresem wydajności. Dzięki możliwościom modyfikacji oraz wielu sposobów łączenia maszyn, naszym klientom zapewniamy bogatą ofertę możliwości dostosowywania na bieżąco proponowanych przez nas rozwiązań do konkretnych, nieraz bardzo zindywidualizowanych wymagań i potrzeb w zakresie samego procesu tłoczenia.

Producent olejów roślinnych

Nasza tłocznia olejów roślinnych uwzględnia różnice w strukturze i właściwościach poszczególnych grup nasion oleistych. W związku z istotnymi różnicami, mającymi wpływ na jakość procesu tłoczenia, w zakresie zawartości oleju w konkretnych roślinach i ziarnach, każdorazowo optymalizujemy i programujemy maszyny tłoczące. Uwzględniamy przy tym konkretne rodzaje nasion lub całe grupy nasion.

W praktyce najczęściej tłocznia olejów roślinnych dokonuje tłoczenia metodą na zimno lub na ciepło. Jest to ściśle zależne od tego, w jakich temperaturach przebiega tłoczenie. Sam proces tłoczenia może także przebiegać jednostopniowo lub dwustopniowo. Bierze się tu pod uwagę to, ilu stopniom tłoczenia podawane jest ziarno oleiste. Technologie dwustopniowe stosuje się, aby znacznie zwiększyć uzyskanie oleju. Dzieje się to głównie w przypadku ziaren oleistych z bardzo wysoką zawartością oleju (zawartość oleju wynosi tu ponad 30% – w przypadku słonecznika czy rzepaku oleistego). W przypadku soi stosuje się tłoczenie jednostopniowe (zawartość oleju wynosi tu około 20%).